REKLAMA

Minister energii będzie powoływał członka Rady Nadzorczej Lotosu

  • Autor: PAP/AT
  • 15 września 2016 10:00
Minister energii będzie powoływał członka Rady Nadzorczej Lotosu Ministra energii został upoważniony do powoływania jednego członka RN Lotos (fot.me.gov.pl)

Walne zgromadzenie Grupy Lotos dokonało zmian w statucie spółki, które upoważniają ministra energii do powoływania jednego członka rady nadzorczej spółki - wynika z uchwał zgromadzenia opublikowanych po walnym.

Spółka poinformowała, że dotychczasowy § 11 ust. 2 otrzymał następujące brzmienie:

"Rada nadzorcza jest powoływana i odwoływana przez walne zgromadzenie. Niezależnie od powyższego, tak długo jak Skarb Państwa pozostaje akcjonariuszem spółki, Skarb Państwa reprezentowany przez ministra właściwego do spraw energii jest uprawniony do powoływania i odwoływania jednego członka Rady Nadzorczej".

Zgodnie z ustawą o działach administracji rządowej z 11 lutego 2016 r. nadzór właścicielski nad spółkami energetycznymi z dniem 1 lipca 2016 r. przeszedł z Ministerstwa Skarbu Państwa do Ministerstwa Energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA