REKLAMA

Minister Jan Szyszko prezydentem COP24

 • Autor: PAP/JS
 • 18 maja 2017 20:19
Minister Jan Szyszko prezydentem COP24 Jan Szyszko (fot.mos.gov.pl)

Minister środowiska Jan Szyszko został wybrany prezydentem COP24 w Polsce - poinformował rzecznik ministerstwa środowiska Paweł Mucha.

"Minister środowiska Jan Szyszko został wybrany prezydentem COP24 w Polsce. Będzie zarządzał prezydencją i organizacją szczytu klimatycznego, która się odbędzie w 2018 r. w Polsce" - powiedział Mucha. Zaznaczył, że decyzję w tej sprawie podjęła konwencja klimatyczna ONZ.

"Polska będzie gospodarzem szczytu klimatycznego w 2018 roku. Będą tu podejmowane ważne z punktu widzenia polskiej gospodarki decyzje. Od 2020 roku zaczyna obowiązywać Porozumienie Paryskie, które - dzięki zabiegom ministra środowiska prof. Jana Szyszko podczas konferencji paryskiej - włączyły kwestie pochłaniania dwutlenku węgla przez lasy jako istotne z punktu widzenia zmniejszania koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze" - poinformował Mucha.

Dodał, że postanowienia szczytu klimatycznego w Polsce będą uszczegóławiały ustalenia porozumienia klimatycznego z Paryża z grudnia 2015 roku.

"Polska jest liderem, jeśli chodzi o zajmowaną przez lasy powierzchnię kraju. Blisko jedna trzecia terenu Polski to lasy. Mamy zatem ogromny potencjał. Poprzez to możemy zatem uzyskać postulowaną przez Porozumienie Paryskie neutralność klimatyczną, czyli wyrównanie poziomu emisji z ilością dwutlenku węgla pochłoniętą przez lasy" - podkreślił Mucha.

W komunikacie na stronie internetowej Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu podano, że Polska po raz trzeci będzie pełnić rolę Prezydencji Konferencji, a minister Szyszko po raz drugi przejmie funkcję prezydenta COP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Aga 2017-05-19 14:44:34
  Czy pan minister da prelekcje o wycinaniu drzew i zabijaniu zwierząt? Czego europejskie chłopami mogą się nauczyć od anty- ekologa? Jak minister broni sie że wycina duże stare drzewa a w ich miejsce nasadza tysice suewek to znaczy, że o obiegu tlenu nie ma dużego pojęcia. Pominę tu fakt bestialskiego hobby, którym splamił swoje ręce.
 • Yoo...Yooo... 2017-05-19 14:28:50
  uszczegolawialy----wspaniale wyrazonko---ale czy to juz ostatnie dziwadlo na tym calym w.p. i chyba nietylko na wp.......
 • KK 2017-05-19 09:19:46
  Ciekawe, czy Trump, po wizycie w podpisze ten dokument. Administracja mówi, że po szczycie G7 na Sycylii zajmie stanowisko. Bez USA porozumienie paryskie można sobie wsadzić w buty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA