REKLAMA

Minister Konrad Szymański o reelekcji Tuska i ewentualnym poparciu rządu PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 02 grudnia 2015 09:25
Minister Konrad Szymański o reelekcji Tuska i ewentualnym poparciu rządu PiS Konrad Szymański (fot. twitter.com)

Konrad Szymański zabrał stanowisko w kwestii reelekcji Donalda Tuska. Polski polityk piastuje funkcję szefa Rady Europejskiej. Jego kadencja trwa już rok, zostało mu jeszcze osiemnaście miesięcy, po których Tusk może zostać wybrany ponownie.

Minister ds. europejskich Konrad Szymański, pytany w TVN24, czy Donald Tusk może liczyć na poparcie rządu Beaty Szydło na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej:

- To będzie zależało od tego, jak będzie wyglądał koniec tej kadencji. My będziemy zachowywali się dokładnie tak samo, jak każde inne państwo członkowskie. Będziemy obiektywnie patrzyli na Donalda Tuska, jako kandydata na kolejną kadencję przewodniczącego - mówił Szymański.

Donald Tusk w Brukseli

Tusk został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej 1 grudnia 2014 roku. Wybór ten zmusił go do złożenia dymisji z funkcji polskiego premiera. Po jego odejściu Platformą obywatelską i rządem PO-PSL zarządzała Ewa Kopacz.

Odejście Donalda Tuska odbiło się szerokim echem na polskiej polityce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA