REKLAMA

Minister kultury odwiedził Londyn

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 07 marca 2016 12:44
Minister kultury odwiedził Londyn Piotr Gliński przebywał w Londynie w dniach 5-6 marca (fot. facebook/Piotr Gliński))

• Wizyta w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego oraz udział w koncercie London Philharmonic Orchestra, która wykonała „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego.
• To były główne punkty wizyty wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego w Londynie w dniach 5-6 marca br.

W sobotę, 5 marca, wicepremier odwiedził Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego. Miało tam miejsce spotkanie z przedstawicielami instytucji emigracyjnych. Minister kultury wręczył również brązowy Medal Gloria Artis chórowi Ave Verum. To polski chór koncertowy, założony w 1999 r., śpiewający w kilku językach, który wykonuje muzykę poważną, narodowo-patriotyczną, jazzową, operową i religijną.

Następnie minister kultury był gościem na koncercie London Philharmonic Orchestra, która wykonała „Stabat Mater” Karola Szymanowskiego. Koncert w londyńskim Royal Festival Hall był współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach programu Polska Music. To pierwsze zagraniczne wydarzenie programu obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W niedzielę, 6 marca, wicepremier odwiedził m.in. Ambasadę RP w Londynie, gdzie wziął udział w finale projektu „Ucząc się od Sprawiedliwych” („Learning from the Righterous”). Wydarzenie to realizowane było przez placówkę we współpracy z Antony Lishakiem, brytyjskim dydaktykiem i autorem książki pt. „Stars” o polskich Sprawiedliwych Janie i Antoninie Żabińskich.

W realizację projektu włączone zostały polskie szkoły sobotnie Willesden i Forest Gate oraz szkoły dla dzieci żydowskich w Londynie: Akiva School, Kerem School i New North London Synagogue.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA