REKLAMA

Minister kultury powołał Wojciecha Kaczmarczyka na dyrektora Narodowego Instytutu Wolności

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2017 11:27
Minister kultury powołał Wojciecha Kaczmarczyka na dyrektora Narodowego Instytutu Wolności Wojciech Kaczmarczyk (fot.premier.gov.pl)

Wojciech Kaczmarczyk został powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Instytutu Wolności - poinformował wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

"Chciałem wręczyć ten akt nominacji na dyrektora Narodowego Instytutu Wolności dla pana Wojciecha Kaczmarczyka" - powiedział Gliński.

Wojciech Kaczmarczyka obecnie jest dyrektorem Departamentu Społeczeństwa Obywatelskiego w KPRM, wcześniej był pełnomocnikiem rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i ds. równego traktowania.

Narodowy Instytut Wolności ma wspierać organizacje pozarządowe i rozdzielać przeznaczone dla nich środki; nowa instytucja funkcjonująca przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ma przejąć zadania Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - dotychczas odpowiedzialnego za III sektor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Cała prawda o PZPR 2017-11-20 12:10:19
    Następna grupa darmozjadów która będzie się tuczyć z pieniądze podatnika i wspierać za nasze pieniądze jedynie słuszną partię.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA