REKLAMA

Minister Macierewicz w Rembertowie. Reforma archiwów wojskowych

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 stycznia 2016 15:25
Minister Macierewicz w Rembertowie. Reforma archiwów wojskowych Trwają prace nad powstaniem Wojskowego Biura Historycznego (fot. ppor. Robert Suchy/COMON)

· Szef MON spotkał się w Rembertowie z kadrą Centralnego Archiwum Wojskowego.
· Za kilka miesięcy zacznie działać Wojskowe Biuro Historyczne.
· Powstają budynki, gdzie gromadzone będą wojskowe materiały archiwalne.

Szef MON spotkał się w Rembertowie z kadrą kierowniczą Centralnego Archiwum Wojskowego. Było to pierwsze spotkanie z nowym kierownictwem placówki. Zgodnie z decyzją szefa MON 4 stycznia na stanowisko Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Reformy Archiwów Wojskowych oraz pełniącego obowiązki dyrektora Centralnego Archiwum Wojskowego powołany został dr hab. Sławomir Cenckiewicz.

„Chciałbym podziękować panu i pana współpracownikom, że zdecydowaliście się podjąć tak trudną misję. Nie ukrywam, że miałem wielką nadzieję, kiedy pani premier powierzyła mi funkcję szefa MON, że będę mógł współpracować z panem dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem” – powiedział minister Antoni Macierewicz.

Podczas spotkania szef MON rozmawiał na temat prowadzonych inwestycji oraz zadań, których realizacja pozwoli na bardziej przystępne i profesjonalne udostępnianie zbiorów archiwów wojskowych.

Jak podkreślił dyrektor Sławomir Cenckiewicz, jednym z wyzwań jest reforma w obszarze archiwistyki wojskowej, która doprowadzi m.in. do powstania Wojskowego Biura Historycznego. Jak zaznaczył, reforma ta jest dużym przedsięwzięciem, którego realizacja na pewno zajmie kilka miesięcy.
 
Minister Antoni Macierewicz podczas wizyty w Rembertowie zapoznał się ze stanem prac remontowanych budynków, gdzie będą gromadzone i udostępniane wojskowe materiały archiwalne.

To już kolejna w ciągu trzech dni wizyta szefa MON. W sobotę, 9 stycznia, Antoni Macierewicz odwiedził Siedlce. Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA