REKLAMA

Minister Mariusz Błaszczak zostanie odwołany? Nowoczesna apeluje o podpisy

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lutego 2017 09:35
Minister Mariusz Błaszczak zostanie odwołany? Nowoczesna apeluje o podpisy Mariusz Błaszczak (fot.mswia.gov.pl)

• Nowoczesna chce złożyć wniosek o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.
• Apelujemy do opozycji o złożenie podpisów pod wnioskiem o odwołanie Błaszczaka - powiedziała rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
• Życzę premier Beacie Szydło powrotu do zdrowia i wyciągnięcia wniosków i konsekwencji z tego wypadku - dodała Lubnauer.

Lubnauer pytana w Polskim Radiu 24 o termin złożenia wniosku Nowoczesnej o odwołanie ministra MSWiA odpowiedziała, że przede wszystkim należy pod nim zebrać podpisy. "Apelujemy do całej opozycji, żeby złożyła podpisy pod tym wnioskiem. Uważamy, że to, co się stało, dość jednoznacznie pokazało, że minister Błaszczak się nie sprawdza" - powiedziała.

Czytaj też: Mariusz Błaszczak zapowiada zmiany w BOR

Rzeczniczka Nowoczesnej przypomniała zapowiedzi Błaszczaka z marca 2016 roku, kiedy mówił o reformie w Biurze Ochrony Rządu po wypadku samochodu prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem Lubnauer rok po zapowiedziach reformy BOR "mamy w dalszym ciągu wypadki, mamy w dalszym ciągu sytuację, w której widać, że BOR nie funkcjonuje prawidłowo". Według Lubnauer wypadki zdarzają się od lat, ale "nie tak dużo i tak poważnych jak ostatnio, szczególnie dotyczących tych najważniejszych osób w państwie".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Mizogin Wojujący 2017-02-15 14:22:49
    Do Precz z dyktaturą kobiet: Czasy kiedy kobiety siedziały grzecznie w kuchni a barany z pustką pod sufitem nimi rządziły, skończyły się ponad 100 lat temu. Lepsza każda z posłanek N. niż marny minister który potrafi tylko wykonywać polecenia z Nowogrodzkiej a przez półtora roku nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie (wina Tuska?).
  • Precz z dyktaturą kobiet 2017-02-15 14:01:14
    Przeurokliwe posłanki partii N niech się odwalą raz na zawsze od Ministra Błaszczaka i zajmą sprawami, na których się znają najlepiej. Rewolucyjne zmiany to mogą sobie przeprowadzać w swoim domu, najlepiej w kuchni, bo tylko do tego się nadają te reformatorki od siedmiu boleści.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA