REKLAMA

Minister MSWiA powołał Andrzeja Łapińskiego na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi

  • Autor: PAP/JS
  • 10 lutego 2016 17:53
Minister MSWiA powołał Andrzeja Łapińskiego na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi 44-letni insp. Andrzej Łapiński od października 2013 roku był komendantem miejskim policji w Białymstoku, a wcześniej komendantem powiatowym policji w Mońkach (fot. lodz.policja.gov.pl)

Inspektor Andrzej Łapiński 10 lutego został mianowany komendantem wojewódzkim policji w Łodzi. Dotychczas pełnił funkcję komendanta miejskiego policji w Białymstoku.

Powołany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na wniosek komendanta głównego policji inspektor Łapiński zastąpił insp. Tomasza Michułka. Dotychczasowy KWP w Łodzi został szefem mazowieckiej policji z siedzibą w Radomiu.

44-letni insp. Andrzej Łapiński od października 2013 roku był komendantem miejskim policji w Białymstoku, a wcześniej komendantem powiatowym policji w Mońkach (do 3 lipca 2012 roku).

Służbę w policji rozpoczął w 1992 roku. Jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany był z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie, jako naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym.

Odznaczony m.in. złotą i srebrną odznaką "Zasłużony Policjant" oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Ma żonę i dwójkę dzieci. Interesuje się komputerami i informatyką.

Nowy komendant łódzkich policjantów obowiązki przejął w obecności insp. Heleny Michalak, zastępcy komendanta głównego policji. W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza Garnizonu Łódzkiego oraz zaproszeni goście, m.in. wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk, członek zarządu województwa łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA