REKLAMA

Minister odznaczył kapitana Zbigniewa Sulatyckiego odznaką Bene Merito

  • Autor: AT
  • 14 października 2016 11:51
Minister odznaczył kapitana Zbigniewa Sulatyckiego odznaką Bene Merito Zbigniew Sulatycki jest polskim inżynierem, kapitanem żeglugi wielkiej, byłym kapitanem na statkach w Bangladeszu, Arabii Saudyjskiej, Grecji i Belgii. (fot.prezydent.pl)

Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak wręczył odznakę honorową "Bene Merito" Zbigniewowi Sulatyckiemu, kapitanowi żeglugi wielkiej, podczas uroczystości obchodów jubileuszu 90-lecia Stoczni Remontowej "Nauta" w Gdyni.

- To dla mnie zaszczyt, by w dniu, w którym obchodzimy dziewięćdziesiątą rocznicę powstania najstarszej stoczni niepodległej Polski, wręczyć panu honorową odznakę Ministra Spraw Zagranicznych. Jest to podziękowanie polskiego rządu za pana ogromny wkład w budowanie dobrego imienia naszego kraju za granicą - powiedział wiceminister Jan Dziedziczak.

Zbigniew Sulatycki jest polskim inżynierem, kapitanem żeglugi wielkiej, byłym kapitanem na statkach w Bangladeszu, Arabii Saudyjskiej, Grecji i Belgii. Pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. Przyczynił się do promocji Polski na arenie międzynarodowej także jako niezależny ekspert przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego w Gdyni i współtwórca The International Institute of Marine Survey w Londynie.

Jest pomysłodawcą i twórcą corocznego Forum Polonijnego odbywającego się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Autor wielu publikacji, w tym również w prasie zagranicznej. W lutym 2016 r. prezydent Andrzej Duda odznaczył go Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.‎

Honorowe odznaczenie Bene Merito przyznawane jest przez Ministra Spraw Zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • F 2016-10-14 13:55:35
    Następny Rydzykowy przydupas dostaje medal. Brawo dla ministra i niemojego prezydenta.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA