REKLAMA

Minister ogłosił konkurs na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

  • Autor: PAP/AT
  • 03 listopada 2016 10:57
Minister ogłosił konkurs na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Zainteresowani udziałem w konkursie na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej mogą zgłaszać swoje oferty do 7 listopada 2016 r. (fot.pixabay.com)

• Minister Infrastruktury i Budownictwa ogłosił konkurs na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.
• Kandydat musi mieć co najmniej trzyletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) jako jedyna instytucja w Polsce, szkoli i zatrudnia cywilnych kontrolerów oraz zarządza ruchem lotniczym na naszym niebie. PAŻP dba o bezpieczeństwo samolotów lądujących i odlatujących z polskich lotnisk, a także przelatujących przez nasz kraj.

Zainteresowani udziałem w konkursie na prezesa PAŻP mogą zgłaszać swoje oferty do 7 listopada br.

Od kandydatów wymaga się m.in. wykształcenia wyższego, polskiego obywatelstwa, korzystania z pełni praw publicznych i biegłej znajomości chociaż języka angielskiego. Ponadto kandydat musi mieć co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym trzy lata przepracować na stanowiskach kierowniczych związanych z lotnictwem cywilnym

Osoby, które spełnią wymagania formalne, czyli złożą w terminie potrzebne dokumenty oraz oświadczenia, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu naboru.

Obecnie p.o. prezesa PAŻP jest Magdalena Jaworska. Pracę w agencji rozpoczęła we wrześniu 2014 roku, kiedy to została powołana na zastępcę prezesa PAŻP ds. finansowo-administracyjnych. W lutym 2015 r. została powołana na p.o. prezesa PAŻP po tym, jak odwołano ówczesnego prezesa agencji Krzysztofa Kapisa. W marcu tego roku prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra Infrastruktury i Budownictwa, przedłużyła powierzenie obowiązków Magdalenie Jaworskiej na okres sześciu miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA