REKLAMA

Minister Paweł Szałamacha podpadł premier Beacie Szydło?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 03 lutego 2016 12:48
Minister Paweł Szałamacha podpadł premier Beacie Szydło? Czy premier wyciągnie konsekwencje wobec ministra finansów? (fot. facebook/Paweł Szałamacha)

Jak donosi "Fakt", minister Paweł Szałamacha uwagami do sztandarowego programu "Rodzina 500 plus" wpędził rząd w niemały wizerunkowy kryzys. Jak pisze dziennik, "nie dość, że minister narobił zamieszania, to jeszcze bardzo zdenerwował premier Beatę Szydło".

Minister Finansów przestawił w czwartek (28 stycznia) uwagi do sztandarowego programu PiS - "Rodzina 500 plus". Z opinii Pawła Szałamachy wynikało, że na ten najbardziej oczekiwany przez Polaków projekt może zabraknąć w państwowej kasie pieniędzy. 

Jak przekazywano, MF nie może pozytywnie zaopiniować projektu ustawy, a głównym powodem jest znaczący wzrost wydatków budżetu państwa. W ocenie skutków regulacji (OSR) projektu planowane wydatki wynoszą 17,272 mld zł, tymczasem w budżecie na 2016 r. zaplanowano środki w wysokości 17,055 mld zł.

Jak pisze "Fakt", podczas konferencji prasowej szefowa rządu musiała odkręcać zamieszanie, a Szałamacha rakiem wycofywał się ze stwierdzeń zawartych w dokumencie.

– To było straszne. Tak, jakby nie zdawał sobie sprawy z poziomu emocji społecznych, które towarzyszą 500+ – mówiła dziennikowi osoba z władz partii. Jak zdradził "Faktowi" informator z Kancelarii Premiera, „pod znakiem zapytania są kompetencje ministra finansów”, bo uwagi do programu przygotowywała Hanna Majszczyk, zastępczyni Szałamachy.

 – Premier jest na niego tym bardziej cięta, że to ona zabiegała, by Szałamacha w ogóle do rządu się dostał – mówiła "Faktowi" jedna z osób z kierownictwa PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA