REKLAMA

Minister spraw zagranicznych spotka się z ambasador Izraela

  • Autor: PAP/AT
  • 05 lutego 2018 13:47
Minister spraw zagranicznych spotka się z ambasador Izraela Celem spotkania nie jest bynajmniej chęć jakiegoś pouczania czy też narzucania stanowiska Polski - powiedział minister (Jacek Czaputowicz, fot.msz.gov.pl/Tymon Markowski)

W poniedziałek (5 luty) szef MSZ Jacek Czaputowicz spotka się z ambasador Izraela Anną Azari. Spotkanie na pewno nie będzie decyzyjne w żadnym wymiarze - powiedział minister spraw zagranicznych.

"W poniedziałek po południu spotkam się z ambasador Izraela Anną Azari na jej prośbę" - poinformował szef MSZ Jacek Czaputowicz.

"Nie mówiłem tego jeszcze wcześniej nikomu, ale dzisiaj się z nią będę widział" - zapowiedział Czaputowicz, pytany na konferencji prasowej o słowa ambasador, iż podpis prezydenta pod nowelizacją ustawy o IPN oznaczałby, że spotkania grup roboczych z Polski i Izraela "nie będą mieć sensu".

Jak mówił minister, Azari zwróciła się do niego o spotkanie po tym, jak objął tekę szefa dyplomacji, a "w końcu ubiegłego tygodnia" odpowiedział na tę prośbę pozytywnie i zaprosił ją do MSZ.

Czytaj też: Premier: Polska historia stała się wygodnym chłopcem do bicia

Zaznaczył, że celem spotkania nie jest "bynajmniej chęć jakiegoś pouczania czy też narzucania stanowiska Polski", lecz "poznanie argumentów, jako pewien ważny element dialogu".

Jak dodał Czaputowicz, spotkanie na pewno nie będzie "decyzyjne w żadnym wymiarze". "Nie zapadną żadne kwestie dotyczące terminu spotkania zespołu czy innych kwestii. Ale chodzi o podtrzymanie dialogu, wykorzystanie jeszcze jednego kanału naszych kontaktów z Tel Awiwem" - mówił.

"Ufam, że znajdziemy porozumienie, bowiem w interesie obu stron leży kontynuowanie dialogu, zwłaszcza, że (...) w większości wypadków nie jest to twarda różnica stanowisk, tylko pewnych interpretacji. Mam nadzieję, że znajdzie się jakieś rozwiązanie" - podkreślił szef dyplomacji.

Dopytywany o czas spotkania, dodał, że odbędzie się ono "w godzinach popołudniowych, niedługo".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA