REKLAMA

Minister środowiska odwołał dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego

  • Autor: bad/PAP
  • 05 kwietnia 2016 17:35
Minister środowiska odwołał dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego Skąpski był dyrektorem parku biebrzańskiego od końca września 2012 r. Fot. monki.pl

Minister środowiska Jan Szyszko odwołał we wtorek dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego Romana Skąpskiego - potwierdziło PAP biuro prasowe ministerstwa. Roman Skąpski był dyrektorem parku biebrzańskiego od końca września 2012 r.

Pełniącą obowiązki dyrektora jest dotychczasowa wicedyrektor parku Małgorzata Górska - poinformowała Aleksandra Majchrzak z biura prasowego ministerstwa środowiska. Dodała, że minister Jan Szyszko nie podał powodów odwołania dyrektora Romana Skąpskiego.

Czytaj też: Zieloni chcą postawić ministra Szyszko przed Trybunał Stanu

Majchrzak zaznaczyła, że nowy dyrektor Biebrzańskiego PN zostanie wybrany w konkursie. Konkursowe ogłoszenie ma się ukazać "jeszcze w tym tygodniu".

Biebrzański PN jest największym polskim parkiem narodowym. Ma powierzchnię ok. 59 tys. ha. Chroni cenne obszary bagienne, jest ostoją łosia i wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych.

Roman Skąpski został dyrektorem Biebrzańskiego PN w drodze otwartego konkursu, który wygrał. Powoływał go na to stanowisko minister Marcin Korolec za rządów koalicji PO-PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA