REKLAMA

Minister zdrowia podzielił kompetencje w zakresie polityki lekowej

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 27 czerwca 2016 11:53
Minister zdrowia podzielił kompetencje w zakresie polityki lekowej Do tej pory całkowity nadzór nad polityką lekową leżał w kompetencjach dra. Krzysztofa Łandy (fot. PTWP)

• Wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz przejmie część zadań w zakresie koordynowania prac Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji.
• Do tej pory całkowity nadzór nad polityką lekową leżał w kompetencjach dra. Krzysztofa Łandy.

24 czerwca 2016 r. minister Konstanty Radziwiłł podpisał nowe zarządzenie w sprawie zakresu czynności sekretarza stanu oraz podsekretarzy stanu w Ministerstwie Zdrowia, powierzając wiceministrowi Markowi Tombarkiewiczowi inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie prac Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w zakresie związanym z:

- ustalaniem i przygotowywaniem obwieszczeń zawierających wykazy refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz ich ogłaszaniem w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia,

- prowadzeniem postępowań w sprawach objęcia refundacją i ustalenia urzędowej ceny zbytu,
prowadzeniem spraw dotyczących działania Komisji Ekonomicznej, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 345, 1830 i 1991).

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA