REKLAMA

Ministerstwo energetyki wzbogaci się o nowe nazwiska

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 05 stycznia 2016 09:44
Ministerstwo energetyki wzbogaci się o nowe nazwiska W resorcie energii będzie położony nacisk na nowe zastosowanie węgla (fot. P.Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

Andrzej Piotrowski oraz Michał Kurtyka mają stworzyć w Ministerstwie Energii zgrany tandem, który zajmie się kwestiami dotyczącymi szeroko rozumianej energetyki - dowiedział się portal wnp.pl.

Wczoraj, czyli 4 stycznia 2016 roku nominacje na wiceministrów energii otrzymali Andrzej Piotrowski oraz Michał Kurtyka.

Jak dowiedział się portal wnp.pl Andrzej Piotrowski będzie nadzorował pion energetyki. W 2007 roku był on wiceministrem gospodarki i zajmował się między innymi kwestią środków z UE w zakresie energetyki.

W resorcie energii będzie położony nacisk na nowe zastosowanie węgla - nie tylko w energetyce i ciepłownictwie. W resorcie energii chcą też stawiać na innowacyjne rozwiązania.

Z kolei Michał Kurtyka będzie odpowiadał za negocjacje dotyczące kwestii energetycznych z UE. Też jest znany jako osoba interesująca się rozwiązaniami innowacyjnymi. Ten tandem ma wydatnie wspomóc ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA