REKLAMA

Ministerstwo Rolnictwa: Zbigniew Babalski przejął obowiązki Ewy Lech

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2018 13:23
Ministerstwo Rolnictwa: Zbigniew Babalski przejął obowiązki Ewy Lech Zbigniew Babalski (fot. facebook/ZbigniewBabalski)

W poniedziałek (17 marca) premier Mateusz Morawiecki zdymisjonował17 wiceministrów, w tym Ewę Lach. Jej obowiązki w Ministerstwie Rolnictwa przejmie sekretarz stanu Zbigniew Babalski.

W poniedziałek (12 marca) premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisje 17 wiceministrów, w tym wiceminister rolnictwa Ewy Lech. Szef rządu ocenił, że prace związane ze zmianami strukturalnymi mają usprawnić pracę rządu. W efekcie - jak deklarował - rząd ma być bardziej "urzędniczy", a mniej "polityczny".

Ewa Lech pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi od listopada 2015 r. W latach 2006-2008 była Głównym Lekarzem Weterynarii. Od 2011-2015 r. była wojewódzkim inspektorem weterynarii w Łodzi. W resorcie rolnictwa nadzorowała dwa departamenty: Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii oraz Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin.

65 - letni Babalski, który jest także pełnomocnikiem rządu do spraw kształtowania ustroju rolnego, został powołany w skład kierownictwa resortu rolnictwa 1 grudnia 2015 r. Jest on posłem PiS VI, VII i VIII kadencji. Z wykształcenia jest inżynierem - rolnikiem, ukończył studia na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Obecnie obowiązki nadzoru nad weterynaryjną ochroną zdrowia publicznego, ochroną zdrowia zwierząt i hodowlą zwierząt i roślin, ochroną zasobów genowych oraz roślin zmodyfikowanych genetycznie, środkami ochrony roślin, nawozami i nawożeniem, rolnictwem ekologicznym zostały powierzone wiceministrowi Babalskiemu.

Wiceminister ponadto nadzoruje Departament Gospodarki Ziemią, oraz Departamentu Nadzoru Właścicielskiego. m.in odpowiada za: gospodarkę ziemią i wspierania przemian struktury agrarnej, melioracje, kształtowanie infrastruktury technicznej wsi, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Babalski odpowiada za pracę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. A po przejęciu zadań wykonywanych przez wiceminister Lech: Centralnego Ośrodka Badania Odmian Roślin Uprawnych, Inspekcji Weterynaryjnej, Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt, Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA