REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia odwołało dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji

  • Autor: politykazdrowotna.com
  • 02 stycznia 2018 21:43
Ministerstwo Zdrowia odwołało dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Dyrektor departamentu straciła pracę (fot. archiwum)

Izabela Obarska, dyrektor Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia pożegnała się ze stanowiskiem. Nieoficjalnym powodem zwolnienia był "brak lub niewystarczająca współpraca z kierownictwem MZ oraz innymi departamentami".

Dyrektor była od około trzech miesięcy na zwolnieniu lekarskim i nie odbierała wypowiedzenia - informuje politykazdrowotna.pl.

Portal opisuje, że mimo problemów, wymówienie doszło do skutku i dyrektor generalna MZ poinformowała o 16:30 o odwołaniu dyrektor.

W ostatnim czasie departamentem kierował wicedyrektor DPLiF Łukasz Szmulski.

Nazwisko byłej już dyrektor DPLiF pojawiło się też przy okazji dymisji wiceministra zdrowia, Krzysztofa Łandy. W kwietniu 2017 roku Gazeta Wyborcza pisała, że nieoficjalnie dymisja wiceszefa resortu była spowodowana sporem kompetencyjnym z Izabelą Obarską. Spór trwał już od lata zeszłego roku, kiedy to Obarska, którą Łanda pół roku wcześniej sprowadził do pracy w ministerstwie, napisała na niego donos. Posądziła go o nadmierne kontakty z wybranymi firmami farmaceutycznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • MADERA 2018-01-03 21:57:04
    NIE ZAMORDOWALI TYLE POLAKÓW ILE OCZEKUJE PREZYDENT I KORPORACJA LEKÓW ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA