REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lipca 2016 08:12
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego Minister zdrowia skorzystał z przysługującego mu prawa do zmiany decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego - podała rzecznik MZ (fot. RZ)

• Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
• Szef resortu Konstanty Radziwiłł wycofał wniosek do premier Beaty Szydło z kandydaturą wyłonioną w poprzednim postępowaniu.

Informacja o konkursie pojawiła się na stronie MZ. Ministerstwo nie podało wyjaśnień dotyczących niesfinalizowania poprzedniego naboru; zamieściło jedynie ogłoszenie o nowym naborze.

Rzeczniczka resortu pytana o szczegóły sprawy poinformowała, że minister zdrowia - pismem z 20 lipca - wycofał wniosek skierowany 13 czerwca do Prezes Rady Ministrów z kandydaturą na Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

- Minister Zdrowia skorzystał z przysługującego mu prawa do zmiany decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska Głównego Inspektora Farmaceutycznego - przekazała Kruszewska.

Jak dodała, "wymagania wobec Głównego Inspektora Farmaceutycznego są niezwykle wysokie a osoba, która będzie pełnić tę funkcję musi dawać rękojmię profesjonalizmu i merytoryczności".

- W związku z powyższym ogłoszony został nowy nabór - podała. Oferty można składać do 8 sierpnia, do godz. 9.

Czytaj też: MIB planuje przywrócenie w Polsce winiet?

Główny Inspektor Farmaceutyczny jako centralny organ administracji rządowej, kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną. Do jego zadań należy m.in. ustalanie kierunków działania Inspekcji Farmaceutycznej, koordynowanie i kontrolowanie wykonywania zadań przez wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych, sprawowanie nadzoru nad warunkami wytwarzania produktów leczniczych stosowanych u ludzi i zwierząt oraz współpraca z właściwymi Inspekcjami Farmaceutycznymi państw trzecich, np. z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

GIF wydaje decyzje w zakresie wstrzymania lub wycofania z obrotu produktów leczniczych; zapewnia prowadzenie inspekcji wytwarzania i dystrybucji hurtowej oraz sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne m.in. w zakresie reklamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA