REKLAMA

Misiewicz pojechał służbowym autem na imprezę? Jest zawiadomienie do prokuratury

  • Autor: PAP/AT
  • 03 lutego 2017 11:35
Misiewicz pojechał służbowym autem na imprezę? Jest zawiadomienie do prokuratury Bartłomiej Misiewicz wykorzystał służbowe auto, żeby pojechać na imprezę w jednym z białostockich klubów? (Bartłomiej Misiewicz, fot.youtube.com)

• Poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza.
• Zdaniem posła, Misiewicz mógł nadużyć uprawnień.

O złożeniu zawiadomienia w Prokuraturze Rejonowej Białystok-Południe Truskolaski poinformował na konferencji prasowej.

Sprawa dotyczy artykułu opublikowanego w ub. tygodniu przez dziennik "Fakt". Gazeta podała, że Bartłomiej Misiewicz miał wykorzystać służbowe auto, żeby pojechać na imprezę w jednym z białostockich klubów. Według publikacji prasowych, 19 stycznia 2017 r., rzecznik MON miał przyjechać "luksusowym BMW" przed jeden z klubów w centrum Białegostoku, w którym potem się bawił. Misiewicz miał przyjechać do klubu limuzyną, mimo że hotel, w którym mieszkał, znajduje się kilkaset metrów od klubu, a pokonanie tej trasy pieszo zajmuje kilka minut.

W związku z tymi doniesieniami na początku tygodnia poseł Truskolaski złożył interpelację do szefa MON Antoniego Macierewicza z prośbą o wyjaśnienia. Zwrócił się też do władz Białegostoku z prośbą o udostępnienie nagrań z monitoringu miejskiego.

Jednak w tej sprawie Straż Miejska w Białymstoku odmówiła w czwartek udostępnienia tych nagrań. Jak wyjaśniła wtedy rzeczniczka białostockiej straży Joanna Szerenos-Pawilcz, nagrania z monitoringu "mogą być udostępnione na zasadach regulujących postępowania dowodowe w sprawach o przestępstwa i wykroczenia, to jest policji, sądom, prokuraturze oraz innym organom ochrony bezpieczeństwa państwa".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA