REKLAMA

Młody Bohater: Mariusz Błaszczak i MSWiA nagrodzą dzieci

  • Autor: GP
  • 15 czerwca 2016 12:04
Młody Bohater: Mariusz Błaszczak i MSWiA nagrodzą dzieci Nowe odznaczenie, które będzie przyznawane przez MSWiA. (fot.:mswia.gov.pl)

• MSWiA przygotowało nową inicjatywę skierowaną do młodzieży i dzieci.
• Resort będzie nagradzał medalami niepełnoletnich bohaterów, którzy ratowali współobywateli przed niebezpieczeństwem.

MSWiA informuje, że rusza Akcja „Młody Bohater”.

Nowa inicjatywa ministerstwa jest skierowana do dzieci. Służy nagradzaniu i promowaniu postaw wśród dzieci i młodzieży, które są godne naśladowania i pochwały.

„Młody Bohater” to nagroda wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Ministerstwo zastrzega, że nagroda będzie przyznawana niezależnie od tego, czy młodzież udzieliła np. pomocy osobie nieprzytomnej, wezwała służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowała o niebezpieczeństwie.

Czytaj: Szef MSZ odwiedził Izrael

Każdy laureat nagrody otrzyma unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów. Jego nazwisko i historię będzie można przeczytać na stronach MSWiA.

Kandydatów do nagrody można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie resortu. Należy też zapoznać się z regulaminem nowego odznaczenia, które udostępniono na stronie MSWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA