REKLAMA

Młodzi Demokraci poprą w wyborach na szefa PO Grzegorza Schetynę

  • Autor: PAP
  • 20 grudnia 2015 21:42
Młodzi Demokraci poprą w wyborach na szefa PO Grzegorza Schetynę Grzegorz Schetyna (fot. Twitter)

Stowarzyszenie Młodzi Demokraci ("młodzieżówka" PO) poprze w wyborach na szefa partii b. ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetynę – poinformował w niedzielę PAP przewodniczący MD Konrad Zaradny.

Jak mówił w rozmowie z PAP, Schetyna to osoba, która patrzy na politykę jak "długodystansowiec". Ocenił, że Polska jest w ciężkiej sytuacji i na takie czasy potrzeba "zawodnika najcięższej wagi". A takim – według Młodych Demokratów – jest Schetyna. To – jak dodał Zaradny - odpowiednia osoba do poprowadzenia Platformy w trudnym dla niej czasie.

Zdaniem Zaradnego, jest jeszcze jedna ważna sprawa, która sprawiła, że MD poparli Schetynę. Jak mówił, jest "takie wspólne przeczucie, że Platforma bez młodych ludzi nie jest wiarygodna, a stowarzyszenie, bez Platformy jest niewystarczająco słyszalne".

Zaradny podkreślił, że Schetyna ucieszył się z poparcia "młodzieżówki" PO i podziękował za nie. Lider MD przyjechał do Łodzi, aby wraz z przedstawicielami stowarzyszenia z całego kraju spotkać się b. ministrem spraw zagranicznych.

schetzna.jpg

Rywalem Grzegorza Schetyny w walce o fotel przewodniczącego PO jest b. szef MON Tomasz Siemoniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA