REKLAMA

Mocne słowa Włodzimierza Cimoszewicza: Politycy PiS to durnie

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 22 marca 2016 12:21
Mocne słowa Włodzimierza Cimoszewicza: Politycy PiS to durnie W wywiadzie Włodzimierz Cimoszewicz komentował aktualne sprawy w kraju (fot. mat. pras)

- Trzeba być durniem, żeby zrażać sojuszników i bez istotnego powodu pogarszać relacje z innymi krajami. W ostatnich tygodniach mieliśmy wiele nowych sygnałów i dowodów, że politycy PiS-u tego nie rozumieją - mówił dla Weekend.Gazeta.pl były premier i szef MSZ, Włodzimierz Cimoszewicz.

W wywiadzie Włodzimierz Cimoszewicz komentował aktualne sprawy w kraju. Odniósł się przede wszystkim do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Pytany o to, czy grozi nam sytuacja, w której zaistnieją dwa kolidujące porządki prawne: ten z Trybunałem i ten uznawany przez PiS, stwierdził, że jest to bardzo możliwe i bardzo niebezpieczne.

 - To jest coraz bardziej realny scenariusz. Bezprawnie odrzucając werdykt TK w sprawie pisowskiej ustawy o Trybunale, rząd, prezydent i ich przełożony postawili się sami w takiej sytuacji, że jeśli chcą być konsekwentni, to muszą kwestionować dalsze wyroki, ponieważ będą one wydawane w ramach dawnej procedury - mówił.

Czytaj: Bez kompromisu możemy nie mieć TK przez dwa, trzy lata

Dodał, że pracując nad konstytucją, nigdy nie myślał, że może być ona łamana przez rząd. Odniósł się także do działalności KOD.

- Samo jego powstanie jest sygnałem wobec reszty społeczeństwa i wobec szerzących bezprawie władz oraz wobec świata, że pierwszy wiersz naszego hymnu jest wciąż prawdziwy i aktualny - powiedział.

Zobacz też: Wielu katolików uczestniczy w działaniach KOD

12 stycznia, zarzucając politykom rządzącego obozu, że ich działania prowadzą do konfliktu z zachodnimi sąsiadami, Włodzimierz Cimoszewicz nazwał polityków PiS "durniami". Pytany o to, czy podtrzymuje te słowa, odpowiedział, że tak.

- Bo trzeba być durniem, żeby zrażać sojuszników i bez istotnego powodu pogarszać relacje z innymi krajami. W ostatnich tygodniach mieliśmy wiele nowych sygnałów i dowodów, że politycy PiS-u tego nie rozumieją. Więc tak, patrząc na rozwój wypadków od 12 stycznia, podtrzymuję je - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Tadek 2016-04-29 03:35:55
  Ta komunistyczna SZMATA cimoszewicz pokazał SWOJĄ mądrość w 1997 r. Może to by skomentował !!!
 • Prawo! Precz PiS! 2016-03-23 11:54:40
  Jeden z senatorów w Stanach Zjednoczonych podając rękę Andrzejowi Dudzie udał się błyskawicznie po tym do łazienki dobrze ją umyć, wychodząc jeden ze znajomych senatora zapytał co się stało?senator odpowiada poszyłem błyskawicznie rękę umyć oby jakaś zaraz się nie przyplątała! Znajomy docieka to zaraźliwe? Senator-przecież prawo federalne Stanów Zjednoczonych za konspirowanie z komuchami przewiduje nawet krę śmierci, faktycznie znajomy odpowiada!
 • kultura polityczna 2016-03-23 11:45:47
  Twój czas już minął , jakim prawem obrażasz rządzących , jak ty byłeś rządzącym , nikt cię tak nie nazywał , aż wstyd i hańba , aby z ust tak desygnowanego polityka padały takie żenujące słowa , ale cóż historia cię oceni jakim byłeś bezprawnym mężem stanu , a może korzenie racji SB.
 • jacek5312 2016-03-23 11:27:14
  brawo!! trzeba rzeczy nazywać po imieniu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA