REKLAMA

MON: Adam Buława nowym dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 16 września 2016 15:34
MON: Adam Buława nowym dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego Od 19 września dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego będzie dr Adam Buława (fot. youtube.com)

• Od 19 września dyrektorem Muzeum Wojska Polskiego będzie dr Adam Buława - poinformował wiceminister MON Wojciech Fałkowski.
• Buława - historyk i radny PiS na Żoliborzu w Warszawie - zastąpi na tym stanowisku prof. Zbigniewa Wawra.

- Dzisiaj jest wigilia strasznych chwil sprzed 77 lat (agresji ZSRS na Polskę w 1939 r. - red.), ale dzisiaj jest również wigilia dnia, kiedy wygasa kadencja pana dyrektora Wawra na stanowisku dyrektora Muzeum Wojska Polskiego (...). Jego następca (...) to dr Adam Buława - powiedział Fałkowski w podczas otwarcia wystawy o Jerzym Łojku w Muzeum Katyńskim w Warszawie. Jak dodał, dyrektorskie obowiązki w Muzeum Wojska Polskiego Buława obejmie od najbliższego poniedziałku - 19 września.

Czytaj też: Schetyna o szczycie w Bratysławie: Liczę na aktywność premier Szydło

Wiceszef MON podziękował jednocześnie prof. Zbigniewowi Wawrowi za dotychczasową pracę. W ubiegłym tygodniu Wawer - znawca m.in. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, w tym II. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa i Bitwy pod Monte Cassino - został powołany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na pełnomocnika ministra kultury przy "realizacji czynności związanych z połączeniem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 oraz utworzeniem państwowej instytucji kultury - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku".

Adam Buława jest doktorem nauk historycznych, wykładowcą akademickim - adiunktem w Instytucie Nauk Historycznych na Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uczy tam m.in. historii Polski w czasach zaborów i historii XIX w. - powszechnej, Polski i Kościoła. Jako radny PiS od 19 grudnia 2014 r. sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy Żoliborz. W samorządzie pracował m.in. w komisjach ekologii, spraw społecznych, kultury, edukacji i sportu, budżetowej. Był przewodniczącym Komisji Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy w kadencjach 2002-2006 i 2010-2014.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA