REKLAMA

MON: Rozmowa Tuska z Putinem przedstawia nieznany przebieg katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 20 października 2016 15:15
MON: Rozmowa Tuska z Putinem przedstawia nieznany przebieg katastrofy smoleńskiej Na taśmie zarejestrowano rozmowę nie tylko premierów Tuska i Putina, ale także ówczsnego ministra ds. nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu. (fot.:flickr.com/CC BY-ND 2.0)

Zarejestrowana 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku rozmowa premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Wladimirem Putinem przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - powiedziała Beata Perkowska z MON.

"Podczas zarejestrowanej rozmowy Rosjanie, będący członkami państwowej komisji ds. wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, już po zapoznaniu się z analizą miejsca zdarzenia oraz zapisu skrzynki głosowej przedstawiają dotychczas nieznany przebieg katastrofy smoleńskiej, sprzeczny z konkluzjami MAK oraz raportu Jerzego Millera - oświadczyła w czwartek Perkowska, wicedyrektor centrum operacyjnego MON.

Czytaj też: Katastrofa smoleńska, Macierewicz: Waga rozmowy Tusk-Putin olbrzymia; może być upubliczniona

Powiedziała, że Tusk nie przekazał tej informacji ani prokuraturze, ani komisji badania wypadków lotniczych, ani opinii publicznej, "choć wiedział, że dezawuuje ona ustalenia MAK i komisji Jerzego Millera".

"Na tym polega fundamentalne znaczenie tego materiału. Jeśli dziennikarz lub urzędnik państwowy znał ten materiał i nie poinformował o tym prokuratury, to działał na szkodę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej" - dodała Perkowska.

Zaznaczyła, że na taśmie zarejestrowano rozmowę nie tylko premierów Tuska i Putina, ale także ówczesnego ministra ds. nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej Siergieja Szojgu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA