REKLAMA

MON wystąpi do sądu przeciwko "Gazecie Wyborczej"

  • Autor: PAP/JS
  • 07 grudnia 2016 14:45
MON wystąpi do sądu przeciwko "Gazecie Wyborczej" "Gazeta Wyborcza brnie w dezinformację i próbę wprowadzenia opinii publicznej w błąd, stąd decyzja o wystąpieniu na drogę sądową" - dodał rzecznik. (Fot. MON)

• MON wystąpi do sądu przeciwko "Gazecie Wyborczej" - poinformował rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz.
• Jak dodał, ma to związek z "systematycznym szkalowaniem" przez dziennik ministra obrony w artykułach o związkach ze współpracownikiem służb specjalnych PRL Robertem Luśnią.

"W związku z systematycznym szkalowaniem przez +Gazetę Wyborczą+ Ministra Obrony Narodowej i prowadzeniem działań dezinformacyjnych mających na celu obronę aparatu sowieckiego rządzącego w przeszłości Polską informuję, że minister Antoni Macierewicz wystąpi do sądu przeciwko +Gazecie Wyborczej+" - poinformował rzecznik.

"Chodzi przede wszystkim o środowy tekst w +Gazecie Wyborczej+, ale i o inne teksty Tomasza Piątka i ciągnięcie tematu, który był przez nas kilkakrotnie dementowany" - wyjaśnił.

"Gazeta Wyborcza brnie w dezinformację i próbę wprowadzenia opinii publicznej w błąd, stąd decyzja o wystąpieniu na drogę sądową" - dodał rzecznik.

Piątek kilkakrotnie pisał w "GW" o biznesowych kontaktach ministra obrony Antoniego Macierewicza ze współpracownikiem SB Robertem Luśnią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • GW forever 2016-12-07 15:19:36
    Do sprzątaczpowierzchnipłask: Których "Polaków"? Gazeta Wyborcza ma 5 razy większy nakład niż wszystkie prawicowe gazety razem wzięte. GW to jedyna naprawdę obiektywna gazeta w tym kraju i w odróżnieniu od innych, bardzo dokładnie sprawdza swoje wiadomości. Do tego się nie boi co Prezesowi i jego pieskom bardzo się to nie podoba.
  • sprzątaczpowierzchnipłask 2016-12-07 15:03:14
    Bardzo dobrze, że będzie pozew. Gazeta "wyborcza" sama sobie zasłużyła aby wśród Polaków była uważana wyłącznie za makulaturę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA