REKLAMA

Morawiecki: Mamy mapę drogową wszystkich ustaw, które trafią do Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 15:01
Morawiecki: Mamy mapę drogową wszystkich ustaw, które trafią do Sejmu Morawiecki poinformował, że resort rozwoju ma gotowych 12 projektów ustaw (fot. twitter)

Mamy mapę drogową wszystkich ustaw, które do końca roku chcemy przedstawić w Sejmie - poinformował na pierwszym posiedzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Pani premier poprosiła o wyznaczenie dokładnej mapy drogowej wszystkich ustaw do końca tego roku, które chcemy tutaj przedstawić, przedyskutować i przedstawić w Sejmie. Taką mapę drogową już mamy, będziemy ją wstępnie omawiać z bardzo konkretnymi projektami ustaw - powiedział Morawiecki.

Poinformował, że resort rozwoju ma gotowych 12 projektów ustaw; "są to głównie ustawy dotyczące swobody działalności gospodarczej". Jak wymieniał, chodzi m.in. o nowelizację ustawy kodeks postępowania administracyjnego i niektórych innych ustaw, co ma doprowadzić do lepszej regulacji dot. kar administracyjnych, sankcji administracyjnych dla przedsiębiorców w przypadku naruszenia jakichś przepisów. - To jest jeden z elementów, który przedsiębiorcy nam sygnalizują - powiedział Morawiecki.

Czytaj też: Morawiecki: KERM skupi się na najważniejszych sprawach dla gospodarki

Wymienił także m.in. projekt nowelizacji ustawy dotyczącej dochodzenia niektórych wierzytelności oraz projekt nowelizacji ustawy Prawo o miarach. Dodał, że gotowy jest także projekt nowelizacji niektórych ustaw, mający na celu poprawę otoczenia prawnego przedsiębiorców. Mówił także o projekcie założeń tzw. konstytucji dla biznesu.

Wśród projektów przygotowywanych w resorcie energii Morawiecki wymienił projekt nowelizacji ustawy o biokomponentach i paliwach ciekłych - jak podkreślił - bardzo ważny zarówno z punktu widzenia rozszerzenia katalogu działań i rodzajów paliw niskoemisyjnych, które będą mogły być objęte mechanizmami wsparcia, a także projekt nowelizacji prawa energetycznego.

Mówił także o "ważnych zmianach do ustawy prawo geologiczne i prawo wodne" oraz pracach nad przepisami dotyczącymi służby geologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA