REKLAMA

Morawiecki: Nie odstąpimy od 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 27 czerwca 2016 10:30
Morawiecki: Nie odstąpimy od 500 plus Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki (Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego)

Nie przewiduje się zmian w polityce wydatkowej rządu w związku z Brexitem i możliwym spowolnieniem wzrostu gospodarczego w Polsce - powiedział wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

"Jeśli chodzi o program 500+ to jest to podstawowy wydatek budżetu, od którego nie odstąpimy. Jeśli chodzi o kwotę wolną to będziemy starali się ją adresować w ramach nowego systemu rozliczania danin. I tak dbać o finanse publiczne, żeby nie przekroczyć tego deficytu (3 proc. PKB - PAP), i żeby nie wyciekło tyle podatków. Ja uważam, że za parę miesięcy będziemy obserwować już poprawę ściągalności podatków" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Morawiecki.

Czytaj też: Rafalska: 500 plus z wyrównaniem do 1 lipca

"Krótko mówiąc nie przewiduję zmian (w polityce wydatkowej rządu - PAP)" - dodał.

Dodał, że negatywny wpływ Brexitu na tempo rozwoju Polski będzie szczególnie widoczny w 2017 i 2018 roku.

"NBP i MF szacują ten wpływ na 0,5-1,0 pkt. proc. Nawet te niższe wartości to ogromny wpływ w roku 2017 i 2018. A potem, gdy funduszy unijnych będzie mniej, to i w dalszej perspektywie" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA