REKLAMA

Morawiecki o Suskim i Kopcińskiej: potrzebne zastępstwo w komisji ds. Amber Gold

  • Autor: PAP/JS
  • 18 grudnia 2017 17:45
Morawiecki o Suskim i Kopcińskiej: potrzebne zastępstwo w komisji ds. Amber Gold Szef rządu zwrócił uwagę, że zarówno Suski, jak i Kopcińska nie będą w stanie łączyć swoich nowych funkcji z zasiadaniem w komisji śledczej. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Marek Suski i Joanna Kopcińska nie będą w stanie łączyć swoich nowych funkcji z zasiadaniem w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold; trzeba będzie znaleźć zastępstwo - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki w kontekście powołania Marka Suskiego i Joanny Kopcińskiej do KPRM, był pytany przez dziennikarzy, jak ta decyzja wpłynie na prace sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Suski i Kopciński zasiadali w komisji od momentu jej powołania w połowie 2016 r.

Szef rządu zwrócił uwagę, że zarówno Suski, jak i Kopcińska nie będą w stanie łączyć swoich nowych funkcji z zasiadaniem w komisji śledczej. "Tam trzeba będzie znaleźć, co nie będzie łatwe, równie dobrych członków tej komisji" - powiedział Morawiecki.

Premier zwrócił przy tym uwagę, że przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS) "sprawnie zarządza całością niezwykle trudnych zagadnień, niezwykle skomplikowanych (spraw), związanych z tomami akt, pism, odpowiedzi różnych instytucji, które były w to włączone".

"Jestem pełen podziwu dla całej komisji, że stara się wyjaśnić prawdę" - podkreślił szef rządu.

"Tutaj rzeczywiście będzie potrzebne zastępstwo" - zaznaczył Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA