REKLAMA

Morawiecki pogodzi dyscyplinę budżetową ze stymulowaniem rozwoju?

  • Autor: PAP/AT
  • 30 września 2016 06:50
Morawiecki pogodzi dyscyplinę budżetową ze stymulowaniem rozwoju? Morawiecki został nowym ministrem finansów (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Mimo konfliktu interesów obu funkcji wicepremiera Mateusza Morawieckiego - odpowiedzialnego jednocześnie za finanse i rozwój - nie dojdzie do zbytniego poluzowania dyscypliny budżetowej.

Nowy minister finansów utrzyma budżet w ryzach - przewiduje Puls Biznesu. Zdaniem ekonomistów, trudno mu jednak będzie pogodzić dyscyplinę budżetową ze stymulowaniem rozwoju.

Mateusz Morawiecki obiecywał jeszcze niedawno, że oto nadchodzi czas inwestowania i budowania oszczędności aby wyrwać Polskę z pułapki średniego dochodu. Powodzenie planu opiera się wielkim wydawaniu, ale teraz Morawiecki będzie musiał pogodzić ogień z wodą - pisze Puls Biznesu. Jak mu się to uda?

Zdaniem autora Pulsu Biznesu, mimo konfliktu interesów obu funkcji wicepremiera (odpowiedzialnego jednocześnie za finanse i rozwój) nie dojdzie do zbytniego poluzowania dyscypliny budżetowej, mimo nacisków PiS. Dlaczego? Na popuszczanie pasa nie pozwoli Bruksela, sprzyjać temu będzie także mocna pozycja wicepremiera w rządzie Beaty Szydło - przewiduje Puls Biznesu

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA