REKLAMA

Morawiecki popiera zakaz handlu w niedzielę

  • Autor: PAP/JS
  • 06 września 2016 15:27
Morawiecki popiera zakaz handlu w niedzielę Wicepremier był pytany o wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy (fot. MR/twitter)

Popieram wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę, dzięki temu dołączymy do krajów, które uważają "życie rodzinne za wartość społeczną" - powiedział wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Wicepremier był pytany o wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Jak najbardziej popieram, chciałbym zwrócić uwagę na to, że jesteśmy jednym z ostatnich krajów UE, w którym nie ma żadnego zakazu handlu w niedzielę - odpowiedział.

Przypomniał, że w części krajów UE jest to ograniczone do jednej niedzieli, w innych nie ma w ogóle handlu w niedzielę. - Tylko u nas jest pewnego rodzaju wolna amerykanka - ocenił.

Czytaj też: PO i Nowoczesna chcą, by marszałek Sejmu wygasił mandat poselski Ziobry

- Chcemy dołączyć do tych krajów, które uważają życie rodzinne za pewną wartość społeczną - dodał.

Zapewniał też, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę nie powinno mieć negatywnego wpływu na gospodarkę. - Można kupić chleb w sobotę, a nie w niedzielę, a buty w piątek - mówił.

Podpisy pod inicjatywą wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę zebrał NSZZ "Solidarność".\

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA