REKLAMA

Morawiecki: Rozmawiamy z kilkunastoma inwestorami o znaczących projektach

  • Autor: PAP/JS
  • 19 czerwca 2016 08:53
Morawiecki: Rozmawiamy z kilkunastoma inwestorami o znaczących projektach (Fot. PTWP/Eliza Madej)

• Prowadzimy rozmowy z kilkunastoma inwestorami zagranicznymi na temat znaczących projektów inwestycyjnych w Polsce - mówi PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.
• Jak dodaje, chodzi m.in. o branżę maszynową, informatyczną i teleinformatyczną.

Wicepremier był pytany przez PAP, czy spodziewa się w najbliższych miesiącach kolejnych zagranicznych inwestycji, takich jak np. planowana inwestycja Daimlera.

- Rozmawiamy teraz z kilkunastoma inwestorami. Zwykle jest tak, że z takich kilkunastu rozmów dwie, trzy powinny się udać, statystycznie, bo wiadomo, że inwestorzy rozmawiają w różnych krajach świata. Przygotowaliśmy cały profesjonalny zespół, który jeździ po świecie, ale również rozmawia z inwestorami w tym zakresie. (...) Nie chcę używać słowa "spektakularne", ale to będą znaczące inwestycje, również w miejsca (pracy) wysokopłatne; to znaczy badania i rozwój, tam gdzie jest wysoka wartość dodana - powiedział.

Zobacz też: Morawiecki: Inwestycja Daimlera w Polsce prawie przesądzona

Pytany, o jakie branże chodzi, wymienił m.in. maszynową, informatyczną i teleinformatyczną.

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował na początku maja, że planuje wybudowanie w Polsce fabryki silników. Ma ona powstać w Jaworze, na zachód od Wrocławia. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na rok 2019. W nowej fabryce mają być produkowane czterocylindrowe silniki benzynowe i dieslowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA