REKLAMA

Morawiecki w Davos: Polska ma dobrą reputację w biznesowym świecie

  • Autor: GP
  • 18 stycznia 2017 10:57
Morawiecki w Davos: Polska ma dobrą reputację w biznesowym świecie Mateusz Morawieckie jest w Davos po raz drugi. Pierwszy raz odwiedził Forum Ekonomiczne w 2016 roku. (fot.:M.Rozwoju/twitter.com)

• Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów uczestniczy w Forum Ekonomicznym w Davos.
• Przekonuje, że Polska może się poszczycić dobrą reputacją w biznesowym świecie.

Wicepremier Mateusz Morawiecki bierze udział w Forum Ekonomicznym w Davos. Na tym kluczowym, międzynarodowym spotkaniu brał udział w spotkaniach i panelach ekonomicznych.

- Wszyscy moi rozmówcy mają pozytywny obraz Polski - powiedział w rozmowie z "wPolityce.pl" Morawiecki. -  Potwierdza to zainteresowanie moją wizytą, mnóstwo spotkań, które mam zaplanowanych, w tym z firmami zaawansowanymi technologicznie, takimi jak Apple, Google, IBM. Ale też z firmami, z którymi zacząłem rozmawiać w Davos rok temu i z którymi udało się już sfinalizować inwestycje - dodał.

Do najważniejszych tematów swoich rozmów w Davos wicepremier i minister rozwoju zaliczył dalszą przyszłość Unii Europejskiej, ale nie pozostał tylko przy polityce. Interesuje go jak na Forum Ekonomicznym są dzisiaj widziane globalizacja i robotyka.

- To są dwa trendy, które się dziś spotykają, i które prowadzą do gwałtownych, ogromnych zmian w świecie - mówił polski polityk. - Są też przesunięcia w alokacji kapitału oraz ogromne nierówności. Cieszę się, że ten ostatni temat przebija się do świadomości decydentów bogatego świata.

Robotyka ingeruje w procesy produkcyjne, jak i w inne sfery życia. Zmusza to do reagowania na różnych poziomach, co interesuje biznesowy świat zebrany w górskim kurorcie.

Chiny w Davos po raz pierwszy

- Dużo się mówi o „trzech C”, czyli Chiny, commodities, czyli surowce, oraz central banks - powiedział polityk.

Czytaj: Prezydent Andrzej Duda stawia w 2017 na ekonomię

Co ważne, po raz pierwszy w Davos pojawił się najwyższy urzędnik Chińskiej Republiki Ludowej. Xi Jinping odwiedza Davos jako głowa jednego z ostatnich komunistycznych krajów świata, gdy od wielu dekad uważa się Davos za kapitalistyczne spotkanie.

Sam Morawiecki miał w Davos spotkać się z Georgem Clooneyem, aktorem i gwiazdą amerykańskiego przemysłu filmowego. Tę informację podał "Fakt".

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos zakończy się 20 stycznia, tj. w piątek. Wśród osób zaproszonych w 1017 byli: Frans Timmermans (wiceszef Komisji Europejskiej), John F. Kerry (ustępujący sekretarz stanu USA ds. polityki zagranicznej), Theresa May (premier Wielkiej Brytanii), Federica Mogherini (wysoki przedstawiciel UE ds. dyplomacji), czy też Martin Schulz (ustępujący przewodniczący Parlamentu Europejskiego).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Mivra 2017-01-19 05:42:46
    nieprzekonywujący miękkawy gośćREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA