REKLAMA

Morawiecki: Wybór śmigłowców ma służyć polskiej armii i przemysłowi

  • Autor: PAP/JS
  • 10 listopada 2016 18:26
Morawiecki: Wybór śmigłowców ma służyć polskiej armii i przemysłowi Minister rozwoju i finansów odwiedził zakłady PZL Mielec, w których produkowany jest m.in. śmigłowiec Black Hawk. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Wicepremier Mateusz Morawiecki zaznaczył w Mielcu (Podkarpackie), że wybór śmigłowców dla wojska powinien "służyć polskiej armii i polskiemu przemysłowi".
• Podkreślił przy tym, że za wybór śmigłowców odpowiada MON.

Minister rozwoju i finansów odwiedził zakłady PZL Mielec, w których produkowany jest m.in. śmigłowiec Black Hawk.

Pytany podczas konferencji o wybór śmigłowców dla polskiej armii, Morawiecki podkreślił, że za przetarg odpowiada Ministerstwo Obrony Narodowej. "Moje spojrzenie jest takie, żeby wybór służył przede wszystkim polskiej armii, bo to bezpieczeństwo, i polskiemu przemysłowi, rozwojowi gospodarczemu kraju" - powiedział.

Czytaj też: Morawiecki: Prowadzimy rozmowy z 51 amerykańskimi inwestorami

Zaznaczył, że przygotowania do przetargu "toczą się we właściwy sposób", żeby przetarg "odbył się w jak najbardziej obiektywny sposób, na obiektywnych zasadach".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Przemyślida 2016-11-11 21:06:14
    Amerykanie są dopiero na 26 pozycji w rankingu światowym jeśli chodzi o udział przemysłu Hi-Tech w krajowej produkcji przemysłowej. Polska jest na 27 pozycji. Zatrudnienie w dziedzinach wymagających zaawansowanej wiedzy - pozycja 26 (to nie pomyłka). Polska jest 30. Elon Musk budując Gigafactory licencje kupował w Japonii i Niemczech. Taki jest rzeczywisty stan amerykańskiej myśli technicznej. Płakać się chce jak minister rozwoju tak sie kompromituje że przedstawia jako super interes to co jest tak na serio cofaniem się w tył. Tak mówią powyższe dane. Ale liczby to najwiekszy wróg Bankstera i PiSdzielców. Dla niego licza sie tylko piękne prezentacje w PowerPoincie, dla nich przekaz który kupi ich elektorat - czyli słabo wykształceni mieszkańcy małych miast i wsi.
  • Prokurator z Podkarpacia 2016-11-11 20:48:22
    Może Bankster wziąłby pod uwagę czeskie doświadczenia z amerykańskimi koncernami zbrojeniowymi. Nasi sąsiedzi po paru latach tolerowania zarzynania swojego przemysłu lotniczego przez amerykanów likwidujących potencjalną konkurencję, wreszcie uderzyli pięścią w stół i wykupili swoje fabryki z rąk "sojuszników". Kosztowało ich to sporo kasy ale uratowali i fabryki i biura konstrukcyjne przed zniszczeniem przez "czyścicieli" zza oceanu. Teraz pewnie się okaże że min. Morawiecki jeden z przysiółków w Connecticut nazwie Mielec i będzie trąbić że UH60 zrobiono całkowicie w Mielcu. On jest bardzo utalentowanym manipulatorem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA