REKLAMA

MS chce zawieszenia funkcjonariusza SW po incydencie w Chorwacji

  • Autor: PAP/JS
  • 21 lipca 2016 11:02
MS chce zawieszenia funkcjonariusza SW po incydencie w Chorwacji Minister sprawiedliwości zwrócił się o zawieszenie funkcjonariusza SW (fot.:ms.gov.pl)

• Służba Więzienna bada incydent z Chorwacji, gdzie - jak donoszą media - jeden z więzienników na urlopie miał zanieczyścić posiłek, za który potem nie chciał zapłacić.
• Minister sprawiedliwości zwrócił się o zawieszenie tej osoby.
• SW bada, czy na nagraniu faktycznie jest ich funkcjonariusz.

"W związku z doniesieniami medialnymi informującymi o tym, iż funkcjonariusz Służby Więziennej przebywający na urlopie dopuścił się niegodnego zachowania w jednej z kawiarni w Chorwacji, Ministerstwo Sprawiedliwości po dokonaniu wstępnej analizy sprawy poleciło Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej zawieszenie funkcjonariusza pełniącego obecnie służbę w Zakładzie Karnym w Gorzowie Wielkopolskim do czasu wyjaśnienia sprawy" - napisał w nocy ze środy na czwartek (20/21 lipca) rzecznik MS Sebastian Kaleta.

Resort przypomniał, że funkcjonariusze SW "powinni zachowywać się w sposób zgodny z zasadami etyki zawodowej oraz słowami roty przysięgi zarówno w czasie służby, jak i poza nią".

Czytaj też: Sejm powołał Jarosława Szarka na prezesa IPN

Chodzi o sytuację widoczną na filmie z monitoringu pewnej chorwackiej kawiarni, który zamieszczono w internecie. Film nosi datę 9 lipca. Widać tam, jak ubrany w ciemny podkoszulek mężczyzna siedzi przy stoliku z kobietą i dzieckiem, zjada posiłek, następnie wrzuca do talerza coś, co przyniósł ze sobą, wstaje z talerzem od stolika, by u kelnera złożyć reklamację. Media doniosły, że widoczny na filmie mężczyzna to wysoko postawiony funkcjonariusz SW pełniący służbę w jednym z gorzowskich więzień.

"Wniosek ministra powoduje, że funkcjonariusz będzie zawieszony. My tę sprawę badamy już od jakiegoś czasu, bo chcemy ustalić, czy osoba na nagraniu to nasz funkcjonariusz. Jeśli to się potwierdzi, czeka go postępowanie dyscyplinarne, w którym możliwe są kary od upomnienia do wydalenia ze służby" - powiedział PAP kpt. Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA