REKLAMA

MSWiA: Mariusz Błaszczak nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej"

  • Autor: PAP/AT
  • 01 czerwca 2017 13:23
MSWiA: Mariusz Błaszczak nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" Mariusz Błaszczak (fot. MSWiA/twitter)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedziało na informacje ws. uchylenia decyzji o nadaniu Mariuszowi Błaszczakowi odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej". Resort poinformował na Twitterze, że minister nie przyznał sobie tego odznaczenia.

We wtorek (29 maja) w Dzienniku Urzędowym MSWiA opublikowano (datowane na 29 maja) postanowienie o odznaczeniu Mariusza Błaszczaka złotą odznaką "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" za długoletnią ofiarną służbę, pracę zawodową lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Dokument podpisał "Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: z up. J. Zieliński".

Dzień później w Dzienniku Urzędowym opublikowano kolejne postanowienie, tym razem uchylające decyzję o nadaniu odznaki Błaszczakowi. Dokument ten - tak jak poprzedni - z upoważnienia ministra podpisał wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Polsat News podał, że wydział prasowy resortu poinformował, że minister Błaszczak "odmówił przyjęcia odznaki".

Dzisiaj (1 czerwca) MSWiA, w odpowiedzi na artykuły medialne napisał, że minister Błaszczak nie przyznał sobie odznaki "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej".

Odznakę "Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej" nadaje szef MSWiA na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Nadawana jest ona w szczególności za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia oraz za długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA