REKLAMA

MSWiA przygotowało czystkę w policji? Pracujący w MO mogą zostać zdegradowani

  • Autor: GP
  • 11 października 2016 13:35
MSWiA przygotowało czystkę w policji? Pracujący w MO mogą zostać zdegradowani Policja III RP została stworzona w oparciu o struktury Milicji Obywatelskiej. (fot.:Komenda Główna Policji/policja.pl)

• W MSWiA miał pojawić się pomysł zdegradowania lub nawet zwolnienia pracujących w policji funkcjonariuszy, którzy zaczęli pracę przed 1989 rokiem, czyli w MO za czasów RPL.
• Pomysł miał zakomunikować związkom zawodowym w policji wiceminister Jarosław Zieliński.
• Takie decyzje mogą być niezgodne z prawem.

Kilkuset byłych pracowników Milicji Obywatelskiej, którzy pracowali w czasie istnienia PRL, mogą stracić pracę albo przynajmniej zostać zdegradowane. Taką decyzję miało podjąć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), a dokładniej Jarosław Zieliński.

Do informacji dotarło radio RMF FM.

Dziennikarze radia, powołując się na zapis z wrześniowego spotkania (27 września) Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, cytowali: "Wiceminister Zieliński poinformował, że po 31 grudnia 2016 roku osoby zatrudnione w przeszłości w Milicji Obywatelskiej (MO) nie będą mogły zajmować stanowisk kierowniczych w Policji”.

Wiadomość ta nie miała stać się publicznie dostępna już teraz. Miała być wiadoma tylko głównemu kierownictwu policyjnych związków zawodowych.

Czytaj: Policja ćwiczyła w warszawskim hotelu

Decyzja kierownictwa resortu spraw wewnętrznych ma dotyczyć komendantów, ich bezpośrednich zastępców oraz naczelników wydziałów we wszystkich jednostkach w kraju. To z tego posiedzenia najprawdopodobniej do mediów dostała się informacja o planach MSWiA.

Grupowe zwolnienie, oparte o taki krok rodzi jednak pewne problemy prawne. Każde działanie wobec grupy w oparciu o tak ogólne kryterium może zostać potraktowane jako złamanie prawa i nieuzasadniona decyzja kadrowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Tom 2016-10-23 12:57:40
    Do Zenobia 2412: Znajdź dobrego LEKARZA który przywróci ci ROZUM (myślenie)!!! Pozdrawiam
  • Zenobia 2412 2016-10-21 16:59:25
    Co będzie jeśli np. za 5-lat zmieni się prawomyślny rząd i powstanie nowy, to wtedy będą zwalniani policjanci, żołnierze bo służyli Polsce w czasach PIS. Panowie z PIS, was całkowicie porąbało, i to mają być przedstawiciele Dobrej Zmiany ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA