REKLAMA

MSZ: Artur Orzechowski zostanie oddelegowany do Brukseli jako ambasador

  • Autor: GP
  • 24 sierpnia 2016 11:27
MSZ: Artur Orzechowski zostanie oddelegowany do Brukseli jako ambasador MSZ wymienia kolejnych ambasadorów na różnych światowych placówkach dyplomatycznych RP. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• MSZ poinformowało, kto zostanie reprezentantem dyplomacji polskiej w Królestwie Belgii.
• Zostanie nim Artur Orzechowski, dotychczasowy dyrektor Departamentu Polityki Europejskiej w MSZ.

Minister Witold Waszczykowski wręczył w środę (24 sierpnia) Arturowi Orzechowskiemu, dotychczasowemu Dyrektorowi Departamentu Polityki Europejskiej w MSZ, nominację prezydenta RP na stanowisko Ambasadora RP w Królestwie Belgii.

Artur Orzechowski pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od 1994 r. W czasie długoletniej pracy w urzędzie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery, przez naczelnika Wydziału, po dyrektora (Departamentu Ameryki w latach 2008-2009 i Departamentu Polityki Europejskiej - od 2013 r.). Zdobył również rozległe doświadczenie dyplomatyczne w placówkach zagranicznych RP w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych (szef sekcji politycznej Ambasady RP w Waszyngtonie w latach 2005-2007) i Brukseli (Zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy NATO i Unii Zachodnioeuropejskiej od 2007 do 2008 r.). Był również wykładowcą Akademii Dyplomatycznej, aktywnie uczestnicząc w szkoleniu nowych kadr dyplomatycznych.

Artur Orzechowski jest absolwentem romanistyki na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA