REKLAMA

MSZ: Jagland docenił, że opinia Komisji Weneckiej trafiła do Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 04 kwietnia 2016 10:50
MSZ: Jagland docenił, że opinia Komisji Weneckiej trafiła do Sejmu Po spotkaniu w MSZ, Jagland pojechał do Sejmu na spotkanie z marszałkiem Markiem Kuchcińskim (fot. Ł.Plewnia, flickr.com, licencja: CC BY-SA 2.0)

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland docenił fakt, że opinia Komisji Weneckiej została przekazana do Sejmu - powiedział wiceszef MSZ Aleksander Stępkowski po spotkaniu Jaglanda w resorcie dyplomacji.

"Bardzo docenił fakt, w jaki sposób opinia Komisji Weneckiej została potraktowana, tzn. że została przekazana do Sejmu, wskazał, że to dokładnie idzie po linii rekomendacji" - tak Stępkowski relacjonował opinię Jaglanda. "Ta decyzja konweniuje z rekomendacjami Komisji Weneckiej, doceniał, że w ten proces będą zaangażowani zarówno politycy, jak i eksperci" - dodał wiceszef MSZ.

Pytany, czy sekretarz generalny Rady Europy pytał o publikację wyroku TK, Stępkowski odparł: "nie, ten wątek się nie pojawił podczas rozmów". "Trzeba pamiętać, że żeby opublikować wyrok, najpierw musi być wyrok. Wyrok zapada w wyniku zaistniałych, bardzo określonych przesłanek proceduralnych, tak że tutaj problem sytuuje się na zupełnie innej płaszczyźnie" - dodał.

Czytaj też: Polityczny tydzień: W Polsce sekretarz generalny Rady Europy i wiceszef Komisji Europejskiej, zbierze się Senat

Dziennikarze pytali też, czy Jagland nalegał na stronę polską, by ta wdrożyła rekomendację opinii Komisji Weneckiej. "Trudno tę wymianę zdań potraktować jako rekomendację, dominowało takie poczucie satysfakcji, jeśli chodzi o otwartość strony polskiej w sposobie potraktowania opinii Komisji Weneckiej" - powiedział.

Po spotkaniu w MSZ, Jagland pojechał do Sejmu na spotkanie z marszałkiem Markiem Kuchcińskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rzeczywistość 2016-04-04 21:59:02
    Dla sejmu RP PiS prawo i opinia Komisji Weneckiej w sprawie TK jest mniej warta jak rolka papieru toaletowego, przykre lecz takie są fakty, tracimy status Państwa demokratycznego gdzie obywatel nie będzie miał żadnych praw, procedura się zaczęła już w 2012roku przy aferze gruntowej masowych zmian poznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na" B" budowlane gdzie właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania. Burdel w samorządach powiatowych jest podtrzymywany z oczywistych powodów Trybunał Konstytucyjny przez Rzad jest atakowany (prawa człowieka nie mogą być respektowane).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA