REKLAMA

MSZ: KE nie wykazuje woli prowadzenia dialogu o charakterze prawnym

  • Autor: PAP/JS
  • 10 sierpnia 2017 16:34
MSZ: KE nie wykazuje woli prowadzenia dialogu o charakterze prawnym W czwartkowym komunikacie MSZ oceniło, iż odpowiedź Komisji pozostaje "na wysokim stopniu ogólności" (fot. twitter.com)

Z ubolewaniem stwierdzamy, że Komisja Europejska nie wykazuje woli prowadzenia dialogu o charakterze prawnym - oświadczył resort dyplomacji odnosząc się do odpowiedzi wiceszefa KE Fransa Timmermansa na list szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.

W ubiegłym tygodniu minister Waszczykowski w liście do wiceszefa KE zwrócił się o doprecyzowanie zaleceń Komisji Europejskiej z 26 lipca br. ws. praworządności. W środę (9 sierpnia) Komisja Europejska poinformowała, że odpowiedziała na list szefa polskiej dyplomacji.

W czwartkowym komunikacie MSZ oceniło, iż odpowiedź Komisji pozostaje "na wysokim stopniu ogólności", nie rozwiewa wskazywanych przez Polskę wątpliwości i "tym samym nie przyczynia się do poprawy efektywności dialogu z Komisją".

"Z ubolewaniem stwierdzamy, że w naszej ocenie Komisja Europejska nie wykazuje woli prowadzenia dialogu o charakterze prawnym: nie odnosi się do szczegółów czy analizy o charakterze prawniczym, a jej schematyczne odpowiedzi, zawarte w piśmie Fransa Timmermansa z dnia 8 sierpnia 2017 r., co do zasady powtarzają argumentację Komisji Europejskiej o zagrożeniu praworządności w Polsce wykorzystaną w poprzednich pismach Komisji Europejskiej" - czytamy w oświadczeniu biura prasowego resortu.

Jak zapowiedziano, MSZ "ponownie zwróci się do Komisji Europejskiej z prośbą o przedstawienie szczegółowych wyjaśnień dotyczących zagadnień wskazanych w piśmie ministra Witolda Waszczykowskiego z dnia 4 sierpnia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA