REKLAMA

MSZ: konsul honorowy w Akron oddała się do dyspozycji MSZ

  • Autor: pt/pap
  • 29 kwietnia 2017 08:43
MSZ: konsul honorowy w Akron oddała się do dyspozycji MSZ kierownictwo MSZ przeprowadziło rozmowę konsul honorową (fot.msz.gov.pl)

Konsul Honorowy RP w Akron Maria Szonert-Binienda w dniu 28 kwietnia br. oddała się do dyspozycji ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego - poinformowało w sobotę MSZ w komunikacie.

"Jednocześnie p. Szonert-Binienda zadeklarowała, że w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych" - podało biura rzecznika prasowego MSZ.

W piątek resort poinformował na Twitterze, że kierownictwo MSZ przeprowadziło rozmowę z konsul honorową. Jak podkreślono, "treści publikowane przez Konsul na jej prywatnych kontach w mediach społ. przed otwarciem konsulatu honorowego wyrażają jej prywatne poglądy".

Chodzi o zamieszczone na koncie Szonert-Biniendy ma Twitterze zdjęcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS.

Zdjęcie oburzyło użytkowników Twittera. Szef klubu PO Sławomir Neumann napisał: "Po takim wpisie @MSZ_RP powinno odwołać p.Szonert z f-cji konsula! Takie coś to podłość albo idiotyzm! Jedno i drugie kompromituje Polskę".

Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej napisała, że czeka na zdecydowane działanie MSZ w sprawie Pani Szonert-Biniendy. "To bardzo niskie standardy" - dodała. Zwróciła się też z pismem do MSZ w sprawie konsul honorowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • anna 2017-04-29 23:41:50
    Do klamka a w jakim mundurze chodził dziadek Tuska?: Anna
  • klamka 2017-04-29 11:35:43
    A jakie standardy reprezentuje PO i Nowoczesna z KOD-em na czele zaklejając papierami wejście do biur poselskich PiS i wypisując bzdury na drzwiach ??? Niech panie z "nowoczesnej" o niemiecko brzmiących nazwiskach, przypomną sobie jak łamały prawo w Sejmie 16.12.2016r.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA