REKLAMA

MSZ: Nominacje dla ambasadorów RP w Rosji i na Ukrainie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 sierpnia 2016 15:26
MSZ: Nominacje dla ambasadorów RP w Rosji i na Ukrainie Włodzimierz Marciniak został ambasadorem Federacji Rosyjskiej. (fot. MSZ.gov.pl)

• Minister Witold Waszczykowski wręczył nominacje nowym polskim ambasadorom. 
• Włodzimierz Marciniak będzie reprezentował Polskę w Moskwie, a Jan Piekło obejmie placówkę w Kijowie.

Włodzimierz Marciniak od 1980 do 1992 r. był adiunktem w katedrze Socjologii i Politologii Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, od 1991 r. Szkoły Głównej Handlowej, gdzie pełnił funkcję prodziekana Wydziału Ekonomiczno-Społecznego.

Od 1992 do 1997 r. był radcą w Ambasadzie RP w Moskwie. W latach 2000-2014 związany z Instytutem Studiów Politycznych PAN, od 2005 do 2008 roku był adiunktem w Instytucie Orientalistycznym UW (Studium Europy Wschodniej).

W latach 2007-2012 profesor Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University. Od 2012 r. roku jest adiunktem, kierownikiem Zakładu Międzynarodowych Stosunków Politycznych w Akademii Ignatianum w Krakowie. W 1989 r. Instytucie Filozofii UW uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych, a w 2001 r. doktora habilitowanego w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Jest autorem licznych publikacji naukowych w języku polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Zna język angielski i rosyjski.

Jan Piekło został ambasadorem w Kijowie (fot. MSZ).

Jan Piekło od 2003 r. jest dyrektorem Instytutu Mosty na Wschód w Krasiczynie, a od 2005 r. dyrektorem Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI z siedzibą w Warszawie i Kijowie. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz, a także koordynator projektów edukacyjnych. Jest długoletnim komentatorem ds. wschodnich mediów polskich i ukraińskich. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (filologia polska). Zna języki: angielski, ukraiński i rosyjski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA