REKLAMA

MSZ: Nowy ambasador RP w Wielkim Księstwie Luksemburga

  • Autor: JS
  • 05 stycznia 2017 19:11
MSZ: Nowy ambasador RP w Wielkim Księstwie Luksemburga Piotr Wojtczak jest absolwentem politologii oraz filologii romańskiej na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej w Lublinie fot. S. Indra/MSZ

Wiceminister Marek Ziółkowski wręczył Piotrowi Wojtczakowi nominację prezydenta na stanowisko ambasadora RP w Wielkim Księstwie Luksemburga.

Piotr Wojtczak pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od 1994 r. Specjalizuje się w kwestiach unijnych, w tym problematyce wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych UE. Doświadczenie zdobywał pracując kolejno w Departamencie Międzynarodowych Stosunków Ekonomicznych, Komitecie Gospodarczym, Departamencie Instytucji Europejskich, Integracji Europejskiej oraz Unii Europejskiej, a także Protokole Dyplomatycznym. W Centrali resortu dyplomacji pełnił również funkcje kierownicze jako zastępca dyrektora w Departamencie Europy MSZ, dyrektor generalny służby zagranicznej oraz dyrektor Protokołu Dyplomatycznego.

Posiada bogate doświadczenie w pracy na placówkach zagranicznych RP, w tym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli, gdzie pełnił funkcję Stałego Przedstawiciela RP przy UE. W Ambasadzie RP w Brukseli był zastępcą kierownika placówki, a następnie konsulem generalnym w jej wydziale konsularnym. Był też obserwatorem z ramienia ONZ pierwszych wyborów demokratycznych w Mozambiku, a także obserwatorem wyborów pod patronatem OBWE w Albanii oraz w Republice Serbskiej.

Piotr Wojtczak jest absolwentem politologii oraz filologii romańskiej na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej w Lublinie, a także Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i włoskim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA