REKLAMA

MSZ: spotkanie szefa MSZ z F.Timmermansem planowane na niedzielę

  • Autor: PAP/JS
  • 16 stycznia 2018 16:05
MSZ: spotkanie szefa MSZ z F.Timmermansem planowane na niedzielę Szef polskiego MSZ poinformował w poniedziałek (15 stycznia) podczas wizyty w Bułgarii, że zwrócił się do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej o spotkanie (MSZ/Gabierl Piętka)

Spotkanie szefa MSZ Jacka Czaputowicza z wiceszefem KE Fransem Timmermansem w Brukseli wstępnie planowane jest na niedzielę (21 stycznia) - poinformował resort dyplomacji.

Szef polskiego MSZ poinformował w poniedziałek (15 stycznia) podczas wizyty w Bułgarii, że zwrócił się do wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej o spotkanie. Czaputowicz był pytany na konferencji prasowej w Sofii po swoim spotkaniu z minister spraw zagranicznych Bułgarii Ekateriną Zachariewą, czy uzyskał od niej jakąś deklarację w kwestii uruchomionej przez Komisję Europejską wobec Polski procedury z art. 7 unijnego traktatu.

Czytaj też: Parlament Europejski wycofuje się z procedury dot. praworządności w Polsce

Bułgaria sprawuje półroczne przewodnictwo w Radzie UE od początku roku. W tym czasie będzie odpowiedzialna za procedowanie przez Radę wszczętego w grudniu przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce z art. 7. unijnego traktatu.

"Przedstawiłem wstępne stanowisko Polski odnośnie tego problemu. Zadeklarowałem, że wkrótce zostanie ono przedstawione na piśmie prezydencji, Komisji Europejskiej, a także państwom członkowskim" - oświadczył Czaputowicz. Podkreślił, że Polska nastawiona jest na dialog w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA