REKLAMA

MZ: Konstanty Radziwiłł na Radzie Ministrów, będzie rozmawiał z premier

  • Autor: PAP/JS
  • 20 września 2016 13:15
MZ: Konstanty Radziwiłł na Radzie Ministrów, będzie rozmawiał z premier (fot.PTWP)

• Ministerstwo zdrowia odwołało planowaną we wtorek na godz. 12 konferencję wiceministra Piotra Warczyńskiego odpowiedzialnego w resorcie za dialog.
• MZ podało, że Konstanty Radziwiłł na Radzie Ministrów będzie rozmawiał z premier Beatą Szydło.

- Minister Konstanty Radziwiłł pojechał na Radę Ministrów, będzie rozmawiał z panią premier. Po spotkaniu na Radzie Ministrów wyjdziemy do państwa z większa ilością informacji - przekazała rzeczniczka resortu Milena Kruszewska.

Zapewniła, że przedstawicielki NSZZ "Solidarność", które po poniedziałkowych rozmowach zdecydowały się nie opuszczać gmach MZ są "bezpieczne i zaopiekowane".

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w przekazanym we wtorek po 12.00 oświadczeniu poinformował, że związkowcy czekają na zakończenie posiedzenia rządu. Poinformowali, że minister Radziwiłł spotkał się z nimi przed wyjazdem na posiedzenie Rady Ministrów.

- Związkowcy przekazali informację, iż są otwarci na dialog z osobą ciesząca się wiarygodnością i zaufaniem. Taką osobą jest bez wątpienia premier Beata Szydło - wskazała przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Maria Ochman.

W wydanym w poniedziałek komunikacie NSZZ "Solidarność" wskazano, że związkowcy mają świadomość, że "po ośmiu latach dewastacyjnej polityki kolejnych rządów PO-PSL nie nastąpi radykalna zmiana na lepsze".

- Nie formułujemy postulatów niemożliwych do realizacji - oczekujemy jedynie realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz obietnic złożonych naszemu środowisku w expose pani premier - podkreślili.

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W rozmowach, w nocy z poniedziałku na wtorek z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" uczestniczyli m.in. szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek oraz minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA