REKLAMA

MZ: Podwyżki w NFZ nie leżą w gestii resortu

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: Rynekzdrowia.pl
  • 09 sierpnia 2016 11:28
MZ: Podwyżki w NFZ nie leżą w gestii resortu NFZ planuje podwyżki wynagrodzeń (fot.:pixabay.com)

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie informację, w której przypomina, że minister Konstanty Radziwiłł nie decyduje o przyznawaniu podwyżek pracownikom Narodowego Funduszu Zdrowia.

Publikacja resortu związana jest z opatrzeniem wtorkowego (9 sierpnia) materiału "Super Expressu" dotyczącego wynagrodzeń w NFZ zdjęciem ministra zdrowia.

"Odnosząc się do treści samego artykułu, wyjaśniamy, że plan finansowy NFZ na 2017 r. przewiduje o ok. 3 mln zł więcej na wynagrodzenia, co stanowi wzrost o 1 proc., tj. poniżej przewidywanej inflacji. Koszty administracyjne Funduszu w przyszłym roku będą stanowiły 0,99 proc. całego budżetu NFZ, z czego wynagrodzenia - 0,45 proc." - informuje MZ.

"Jednoczenie plan zakłada przeznaczenie ponad 75 miliardów złotych na leczenie pacjentów, refundację leków oraz pokrycie kosztów wykonywania zadań przez zespoły ratownictwa medycznego" - czytamy dalej.

MZ wyjaśnia, że zilustrowanie zdjęciem ministra tekstu dotyczącego wynagrodzeń pracowników NFZ jest nadużyciem i wprowadza czytelników w błąd: nadzór ministra zdrowia nad Narodowym Funduszem Zdrowia nie obejmuje spraw pracowniczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pani_w_okularach 2016-08-09 13:45:15
    a w gestii MZ leży rozwiązanie NFZ, czy też nie??? NFZ to instytucja do likwidacji, PIS miał to zrobić ale wyraźnie sie wystraszył i nagle okazuje się żę NFZ, banki, kwota wolna od podatku są nie do ruszenia zaczyna to być przykra zmianaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA