REKLAMA

Na Białorusi powstanie tablica upamiętniająca Marię Kaczyńską

  • Autor: PAP/AT
  • 22 sierpnia 2017 10:22
Na Białorusi powstanie tablica upamiętniająca Marię Kaczyńską Maria Kaczyńska (fot.prezydent.pl)

W Naroczy powstanie tablica upamiętniająca byłą pierwszą damę RP. Tam urodziła się i została ochrzczona.

"W niewielkim miasteczku na zachodzie Białorusi odbyła się msza święta w intencji żony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To pierwszy krok ku upamiętnieniu miejsca, gdzie 75 lat temu przyszła na świat i została ochrzczona" - czytamy w artykule "Rzeczpospolitej"

"W rozmowie z Rzeczpospolitą ambasada RP na Białorusi potwierdziła, że już rozpoczęła działania dotyczące upamiętnienia miejsca gdzie została ochrzczona żona prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Chodzi o ustawienie tablicy pamiątkowej w kościele św. Andrzeja Apostoła w Naroczy" - pisze "RZ"

Czytaj też: Powstanie pomnik smoleński?

"Chcielibyśmy zdążyć z tym przed 27 września, 75. rocznicą chrztu prezydentowej. Ale kościół jest zabytkiem i treść tablicy musi być uzgodniona zarówno z władzami świeckimi, jak i z władzami kościelnymi" - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Wojciechowski, rzecznik prasowy ambasady RP w Mińsku. - Wstępnie rozmawialiśmy już z episkopatem białoruskiego Kościoła katolickiego, strona kościelna jest otwarta".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA