REKLAMA

Nagranie rozmowy Kulczyk-​Graś: "Gazeta, która zajmuje się wyłącznie hejtem to obłęd"

  • Autor: JP
  • 25 kwietnia 2016 23:05

• Tygodnik "Do Rzeczy" opublikował nagranie rozmowy Pawła Grasia z Janem Kulczykiem.
• Rozmowa dotyczy m.in. artykułów atakujących dzieci Donalda Tuska w gazecie "Fakt".
• Kulczyk zapowiedział zamiar kontaktu z szefową koncernu Axel Springer.

Tygodnik "Do Rzeczy" opublikował krótki fragment rozmowy Pawła Grasia z Janem Kulczykiem, nagranej w 2014 roku. Rozmowa ówczesnego rzecznika rządu z nieżyjącym już biznesmenem dotyczy między innymi artykułów na temat dzieci Donalda Tuska w gazecie "Fakt".

Pomóc miała nawet sama Angela Merkel. Paweł Graś przyznaje, że były rozmowy z niemiecką kanclerz na temat tabloidu. Jednak nie przyniosły rezultatu. Mimo to, jak pisze Cezary Gmyz w "Do Rzeczy", Kulczykowi udało się rozwiązać problem polityków z gazetą.

Czytaj więcej tutaj.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaznaczył, że rozważa osobne śledztwo ws. zastraszania redakcji, które decydowały się na krytyczne materiały wobec poprzedniego rządu.

Rzecznik PO Jan Grabiec pytany w poniedziałek (25 kwietnia) przez dziennikarzy w Sejmie powiedział, że nie zna oryginalnych nagrań rozmowy i że Graś nie pełni obecnie "żadnych funkcji w PO". "Warto poprosić jego samego o komentarz do tej sytuacji. Nie uczestniczyłem w tej rozmowie. Nie wiem, jaki był jej przebieg" - zaznaczył Grabiec.

Ringier Axel Springer Polska, wydawca "Faktu" oświadczył, że nie było nacisków polityków w sprawach dotyczących członków czy szefów redakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Adam 2016-04-26 13:04:11
    Do rada: Lekarz by się przydał !!! Obawiam się czy aby na NIEGO nie za Póżno!? I POLECAM zwiększyć dawkę TVN-24 i Gazety G-ówno-W-artej!!!
  • rada 2016-04-26 11:35:09
    Jak widzę te nieuki z Gazety Polskiej czy w Sieci to aż na wymioty bierze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA