REKLAMA

Nagroda dla Kaczyńskiego. "Menedżer zmiany"

  • Autor: TM
  • 09 września 2015 12:23
Nagroda dla Kaczyńskiego. "Menedżer zmiany" Mam nadzieję, że ta nagroda jest symptomem pewnej zmiany - mówił Kaczyński. Fot. forum-ekonomiczne.pl

Nie ukrywam, że różnych rzeczy się spodziewałem, ale nie nagrody tutaj - mówił Jarosław Kaczyński, odbierając na Forum Gospodarczym w Krynicy tytuł "Człowieka roku 2014". Mam nadzieję, że ta nagroda jest symptomem pewnej zmiany, bardzo ważnej zmiany - że coś niedobrego w naszej historii, w naszym życiu publicznym, coś, co trwało już wiele lat, kończy się, że wracamy do normalności - mówił prezes PiS.

Jak podkreślał Kaczyński, wyróżnienie to nie tylko wielkie zaskoczenie ale też nagroda "szczególnie miła". Bo forum w Krynicy to przykład instytucji, budowanej "od niczego", która rozwijała się, stając się ważnym w Polsce wydarzeniem. W tym roku odbywa się jubileuszowa 25. impreza.

Laudację przed wręczeniem nagrody wygłosił redaktor naczelny tygodnika "W sieci" Jacek Karnowski. Nazwał Jarosława Kaczyńskiego "menedżerem zmiany" jaka dokonuje się teraz w Polsce.

W przeszłości wyróżnienie przyznano m.in. byłemu unijnemu komisarzowi Januszowi Lewandowskiemu i prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

Wygrał jednogłośnie?

Krzysztof Łapiński z PiS twierdzi, że Kaczyński wybrany został jednogłośnie. Ale zaprzeczyli temu inni członkowie Rady.

Marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa poinformował na Twitterze, jak wyglądały wyniki głosowania. Kaczyński wygrał między innymi z ukraińskim premierem Arsenijem Jaceniukiem czy z... reprezentacją Polski w siatkówce. Ujawnione wyniki dotyczą pierwszej tury głosowania - w drugiej Kaczyński miał wygrać jednogłośnie.

"Jak zbudować silną Europę?"

Rozpoczęte we wtorek jubileuszowe 25. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju potrwa do czwartku. Motto tegorocznej konferencji brzmi "Jak zbudować silną Europę? Strategie dla przyszłości". W sesji inauguracyjnej wzięli udział m.in. prezydenci Polski, Chorwacji i Macedonii. W środę udział w jednym z paneli zapowiedziała m.in. kandydatka PiS na premiera Beata Szydło.

Podczas wtorkowej wieczornej gali wręczono także pozostałe nagrody Forum Ekonomicznego. Firmą Roku zostało Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych, w kategorii Nowa Kultura Nowej Europy wyróżniono historyka sztuki z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacka Purchlę, w kategorii organizacji pozarządowych nagrodzono Fundację Niepodległość. Nagrodę specjalną Forum otrzymał prezes PZU SA Andrzej Klesyk.

Nagrody Forum Ekonomicznego przyznaje - według informacji na stronie internetowej organizatora - Rada Programowa Forum, której przewodniczy twórca tej imprezy Zygmunt Berdychowski. W skład Rady wchodzą m.in. politycy różnych opcji, naukowcy, ludzie mediów i biznesu. Forum jest inicjatywą Instytutu Wschodniego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA