REKLAMA

Nagrody dla ministrów. Projektem noweli ustawy o służbie cywilnej zajmie się rząd

  • Autor: aw/PAP
  • 17 marca 2018 10:30
Nagrody dla ministrów. Projektem noweli ustawy o służbie cywilnej zajmie się rząd Jacek Sasin (fot.facebook.com/jacek.sasin)

- Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że projekt noweli ustawy o służbie cywilnej będzie we wtorek (20 marca) przedmiotem obrad Rady Ministrów - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Jacek Sasin, który był gościem radiowej Trójki, powiedział, że projekt przeszedł już przez Komitet Stały Rady Ministrów. Zakłada on m.in. likwidację nagród dla ministrów i sekretarzy stanu oraz przeniesienie wiceministrów w randze podsekretarzy do służby cywilnej.

W czwartek (15 marca) projekt pozytywnie zaopiniowała Rada Służby Publicznej. Projekt to realizacja zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który na początku tygodnia przyjął dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni. Wcześniej szef rządu zapowiadał, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Premier zadeklarował wówczas, że zmiany w wynagrodzeniu będą możliwe jedynie w przypadku podsekretarzy stanu, w związku z ewentualnym przesunięciem ich do służby cywilnej. Natomiast sekretarze stanu, którzy sprawują mandat poselski - jak zadeklarował premier - mogliby otrzymywać część swojego uposażenia parlamentarnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • podatnik 2018-03-17 15:50:18
    Ile to będzie kosztowało podatników?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA