REKLAMA

Najbardziej komentowane wystąpienie w PE. Petr Mach: „Jestem Polakiem”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 stycznia 2016 20:20
Najbardziej komentowane wystąpienie w PE. Petr Mach: „Jestem Polakiem” Petr Mach nie tylko stanął w obronie Polski, ale i wystąpił z plakietką z napisem: "Jestem Polakiem" (fot. twitter.com)

Czeski polityk i ekonomista, od 2009 roku przewodniczący Partii Wolnych Obywateli i poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji zaliczył najbardziej komentowane w polskich mediach wystąpienie podczas wczorajszej (19 stycznia) debaty w PE. Nie tylko stanął w obronie Polski, ale i wystąpił z plakietką z napisem: "Jestem Polakiem".

"To, co się dzieje jest żałosne, to jest tylko pretekst. Co przeszkadza tak naprawdę Komisji Europejskiej? Czy to, że partia, która nie lubi obecnego kształtu Unii Europejskiej, wygrała te wybory? Jest to partia, która chce stawić czoła niesprawiedliwemu dyktatowi kwot rozdziału imigrantów. Taki jest powód takiego działania. Nie jest to niczym innym, niż skandaliczna ingerencja w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa (..). Dzisiaj wszyscy powinniśmy stawić się u boku Polski, która pada ofiarą niesprawiedliwych ataków ze strony Komisji Europejskiej, więc mogę powiedzieć: jestem Polakiem" – mówił czeski polityk podczas debaty w PE o Polsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • X37 2016-01-21 00:54:13
    Jak na Czecha to wyjątkowo szybko zmienia poglądy. Warto sprawdzić co mówił rok temu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA